Легалізація

Необхідна інформація при роботі з кандидатом

Відповідальна особа

Illustration

Олена Дорофєєва

Спеціаліст по легалізації

● Як скерувати кандидата на oświadczenia?
● Терміни видачі та вартість?
● Чи можемо відкрити візу кандидату?
● Чи можемо працевлаштувати кандидата?
● Помилка у профілі кандидата як її виправити?
● Як змінити рекрутера?
● За якими реквізитами оплачувати за oświadczenia?
● На якому етапі oświadczenia? Коли воно буде готовим?
● Чи можна зробити лист-підтвердження для візового центру?

lp.moc.lwe%40aveieiforod.anelo

З 30.01.2023 відновлюємо реєстрацію запрошень для відкриття візи для старих працівників з України та громадян Білорусі, Молдови, Вірменії та Грузії.
Також доступна реєстрація освядчень на проекти для кандидатів Грузії, Білорусі, Молдови, Вірменії на визначені проекти.

Людмила Мазурак

УВАГА! Зміни в законодавстві Польщі

Шановні колеги,
повідомляємо, 25 січня 2023 року були підписані Президентом, а 27 січня 2023 року опубліковано зміни до Закону про іноземців та деяких інших законів (DZIENNIK USTAW, POZ. 185).

Нижче найважливіші зміни щодо питань легалізації, передбачені в Законі

Heading photo

Термін подання заявки на отримання номеру PESEL становить 30 днів

Громадянин України, який перетнув кордон після 24 лютого 2022 року, має виключно 30 днів з дня прибуття до Польщі, щоб подати заяву на отримання номеру PESEL.

Особи, які перетнули кордон Польщі до дати набрання чинності оновлених поправок, повинні будуть подати заяву на отримання номера PESEL протягом 30 днів з дати набуття нею чинності – до 24 лютого 2023 року.

Якщо кандидати не отримають номер PESEL зі статусом UKR у вищезазначеному терміні - їх перебування не буде продовжено до 24.08.2023 і їхнє перебування в Польщі розглядатиметься на загальних умовах.

Heading photo

Продовження перебування для громадян України  

I група
Громадяни UA, які в'їхали після 24.02.2022 та мають PESEL UKR -> відповідно до Закону про допомогу Україні, терміни перебування продовжено до 4 березня 2024 року.

II група
Громадяни UA, які в'їхали до 24.02.2022 та перебувають на підставі візи/безвізового режиму (термін легального перебування закінчувався після 24.02.2022) / та мають PESEL UKR - > терміни перебування продовжено до 4 березня 2024 року.

III група
Громадяни UA, які перетнули кордон по безвізу:
1) до 24.02.2022 - перебування в безвізовому режимі закінчилося до 24.02.2022.
2) після 24.02.2022 - та не отримано ПЕСЕЛЬ UKR після перетину кордону протягом 30 днів
ПЕРЕБУВАННЯ НЕ ПРОДОВЖЕНО ЗАКОНОМ, законність перебування розраховується на підставі діючих правил.

Illustration

Необхідна інформація

Для подачі на вакансію від кандидата необхідно:● Ім'я Прізвище● Якісні фото документів (без пальців, видно не окрему сторінку, а всі чотири кути документу, сторонніми предметами не закритий, лежить розгорнутий на односторонньому фоні)● Назву вакансії● Імена батьків● Адреса прописки та проживання● Розмір одягу (сорочки, штанів, взуття, зріст)● Де знаходиться кандидат, на основі яких документів, коли приїхав у країну перебування.● Номер телефону мобільний (держави де зараз перебуває кандидат) та вайбер.

Що потрібно знати?

На цій сторінці Ви отримаєте інформацію необхідну для комфортної роботи з кандидатом. Професійність рекрутера - це його знання у парі з досвідом.

Загальне

Загальна інформація відділу легалізації

Легальна праця

Легальність перебування та праці кандидатів, котрі прибули в Польщу до та після 24.02.2022

PESEL

Як тримати PESEL та Profil Zaufany?

Diia Pl

Дія пл (Diia.pl)? Сертифікат Covid. Erecepta (рецепт). Питання та відповіді

Specustawa 2022

Роз'яснення. Продовження легального перебування

Виїзд чоловіків

Правила виїзду чоловіків (громадян України) за кордон після 24.02.22

Artboard 18

Карта побиту

Процедура працевлаштування по картах побуту. 

Питання/ Відповіді

Часті запитання та відповіді на них

 Помилки

Процедура виправлення помилок на візу та умову

Illustration

Загальне

Загальна інформація відділу легалізації

Легалізація – відділ в компанії, який відповідає за виготовлення дозволів (запрошень) на роботу.  Ваш менеджер – Olena Ddorofieieva meil: lp.moc.lwe%40aveieiforod.anelo тел. +48695230867  Відділ легалізації - lp.moc.lwe%40ajcaturkeR.ajcazilagel  Чат з легалізацією - в Teams Legalizacja&Rekrutacja (для приєднання зверніться до Людмили) Рахунки для оплати – уточнювати в Олени.

  • Більше інформації

    УМОВИ СПІВПРАЦІ
    Перші 2 місяці співпраці (від моменту створення профілю в Synchroner) – рекрутер рахується новим.Є змога замовляти до 10 запрошень на візу в місяць.Вартість - уточнюйте.
    На третій місяць співпраці – рекрутер стає постійним партнером. Вступають в дію ліміти на запрошення на візу.
    Ліміт залежить від кількості закритих вакансій. За кожного 1 кандидата по візі який приїде на нашу вакансію - вам буде нараховано 2 ліміти на запрошення на візу.Чим більше закритих вакансій - тим більший ліміт на запрошення на візу.
    Постійні партнери не оплачують на перед за запрошення. Оплату буде знято з премії рекрутацію.
    Рахунки для оплати та вартість – уточнювати в Людмили Мазурак.

Illustration

Легальна праця

Легальність перебування та праці громадян України в Польщі

Робота громадянина України, котрий прибув після 24.02.22 є легальною:
● Дійсний закордонний паспорт + печатка про в’їзд + PESEL UKR ● Дійсний внутрішній паспорт (ід карта або книжечка) + PESEL UKR ● ДіяPL + PESEL UKR ● Посвідчення особи з фото, видане офісом справ чужоземців + PESEL UKR ● Дійсний закордонний паспорт + печатка про в’їзд + віза ● Дійсна карта побуту ● Активний внесок на карту побуту (не порушено терміни перебування) 
Важливо! Печатка про в’їзд має бути проштампована працівником Прикордонної служби Республіки Польща та підтверджувати в’їзд до Республіки Польща, НЕ виїзд з України. 

  • Більше інформації

    Коли праця є НЕЛЕГАЛЬНОЮ?● Печатка про в’їзд + PESEL отриманий до 16.03.2022 р., без зняття відбитків пальців та надання фотографії. Необхідно зголоситись до управління гміни, та доповнити дані до наданого перед 16.03.2022 нр. PESEL.● Немає ані печатки в’їзду, ані номера PESEL, наданого після 16.03.2022 із зняттям відбитків пальців та наданням фотографії.

PESEL

Як тримати PESEL та Profil Zaufany?

Як отримати PESEL?
Необхідно особисто подати заяву в будь-якому управлінні ґміни на території Польщі. Заява може бути заповнена заявником або працівником управління на підставі даних, наданих заявником.
Заяву необхідно:● підписати самостійно● відправити в письмовій формі до управління● подати особисто
PESEL потрібен для працевлаштування, отримання соціальної допомоги, передбаченої законом, і для створення довіреного профілю.

  • Більше інформації

    Як отримати Profil Zaufany (Профіль Зауфани)?
    Важливо! Якщо ви хочете, щоб для вас було створено профіль зауфани, вкажіть у заяві на надання номера PESEL:
    ● адресу електронної пошти● номер мобільного телефону● надайте згоду на внесення даних до реєстру контактних даних фізичних осіб● надайте згоду на підтвердження профілю зауфаного
    Профіль зауфани – це безкоштовний інструмент, завдяки якому людина матиме доступ до електронних послуг адміністративних органів, у т.ч. до ZUS, CEIDG, e-PUAP

Illustration

Diia Pl

Дія пл (Diia.pl)? Сертифікат Covid. Erecepta (рецепт). Питання та відповіді

Дія пл (Diia.pl):
Електронний документ дозволяє підтвердити найважливіші дані, такі як: ваше ім'я та прізвище, присвоєний номер PESEL, дата і місце народження, громадянство. Для зручності використання додаток також представляє вашу фотографію.
За допомогою програми i Дія пл (Diia.pl):
● Ви безпечно показуєте свої персональні дані● Ви підтверджуєте статус● Ви маєте свої права в ситуаціях, передбачених польським законодавством.
Дізнайтесь більше інформації та отримайте посилання на Дія пл

  • Більше інформації

    Сертифікат COVID повинен полегшити вільне подорожування між країнами Європейського Союзу.
    Це електронний підтвердження того, що особа:
    ● перенесла захворювання на COVID-19● має негативний результат тесту COVID-19● була вакцинована проти COVID-19.
    Дізнайтесь більше інформації про Сертифікат COVID

    eRecepta (рецепт) - ця послуга доступна як частина програми mObywatel, вона підготовлена та керується Centrum eZdrowie.
    Він дозволяє реалізувати eRecept за допомогою програми mObywatel, показуючи QR-код на екрані смартфона. Номер PESEL та код доступу вказувати не потрібно.
    eRecept також можна зробити на основі роздруківки від лікаря або шляхом надання номера PESEL та коду заявки (отримано безпосередньо від лікаря або електронною поштою / SMS).
    Дізнайтесь більше інформації про eRecepta

    Питання та відповіді
    Ознайомтесь з питаннями та відповідями на сайті www.gov.pl

Illustration
Illustration

Specustawa 2022

Specustawa від 12 березня 2022 року

Specustawa 2022, тобто Закон від 12 березня 2022 року «Про допомогу громадянам України у зв’язку зі збройним конфліктом на території цієї країни» діє від 24 лютого 2022 р.Також зверніть увагу, що відповідно до Повідомлення Міністра Цифрицизації від 12 березня 2022 року встановлено термін впровадження технічних засобів, що дозволяють подавати заявки на реєстрацію перебування та отримання номера PESEL. – від 16 березня 2022 року.

  • Більше інформації

    Найважливіші тези щодо Закону представлені нижче:
    ● Перебування вважається легальним, якщо громадянин України легально в'їхав 24.02.2022 р. та заявляє про намір залишитися в Республіці Польща. Таке перебування вважається законним строком на 18 місяців, рахуючи з 24.02.2022 року.● Якщо в'їзд громадянина України на територію Республіки Польща не був зареєстрований працівником прикордонної служби під час прикордонного контролю, керівник прикордонної служби реєструє перебування громадянина на його заяву.● Реєстрація перебування громадянина України відбувається за заявою громадянина України, поданою не пізніше 60 днів з дня в'їзду на територію Республіки Польща.● Отримати номер PESEL можна буде за заявою в будь-якому органі виконавчої влади Гміни.● До заявки додається фотографія.● Під час подачі заяви у особи беруться відбитки пальців.● Робота без дозволу або освядченя можлива після реєстрації вашого перебування та отримання номера PESEL. ● Роботодавець повідомляє Управління праці протягом 14 днів з моменту початку роботи громадянина України, перебування якого вважається легальним або перебування якого є легальним.● Візи, безвізовий рух та карта побиту, термін дії яких закінчився починаючи від 24.02.2022 року, підлягають продовженню до 31 грудня 2022 року. Таке продовження не дає вам права перетинати кордон.● Господарська діяльність для громадян України на тих самих умовах, що й для громадян Польщі, за умови отримання ними номера PESEL● Дозволи на тимчасове проживання Україна надається одноразово терміном на 3 роки. Заяву необхідно подати не раніше ніж через 9 місяців від дати в’їзду та не пізніше 18 місяців починаючи відлік від 24.02.2022 року. Громадяни України, відповідно до Спеціального закону, НЕ є БІЖЕНЦЯМИ в юридичному розумінні, але вважаються ОСОБАМИ, ЩО КОРИСТАЮТЬСЯ З ТИМЧАСОВОГО ЗАХИСТУ У РЕСПУБЛІЦІ ПОЛЬЩА у розумінні ст. 106 Закону про надання захисту іноземцям на території Республіки Польща.
    Кого не стосується закон:
    ● Громадян третіх країни, які не мають громадянства України, навіть якщо вони прибули до Республіки Польща з 24.02.2022 року безпосередньо з території України;
    Виняток: Дія Закону поширюється чоловіка/дружину громадянина України, який не є громадянином України, за умови, що він прибув на територію Республіки Польща безпосередньо з території України у зв’язку зі збройними діями, які ведуться на території цієї держави. ● Громадян третіх країн без громадянства України, які виїхали з України після 24.02.2022 року, правила працевлаштування залишаються незмінними. Вони повинні мати візу + дозвіл, поїхати в країну походження, отримати візу після отримання дозволу або домовитися з Посольствами, чи будуть їм видавати візи в Польщі на підставі отриманих дозволів на роботу.

Illustration

Виїзд чоловіків

Правила виїзду чоловіків (громадян України) за кордон після 24.02.22

ВИНЯТКИ ЩОДО ОБМЕЖЕННЯ ВИЇЗДУ ЗА МЕЖІ УКРАЇНИ НА ПЕРІОД ВОЄННОГО СТАНУ ЧОЛОВІКІВ ВІД 18 ДО 60 РОКІВ.
На період дії режиму воєнного стану виїзд чоловіків з громадянством України, віком від 18 до 60 років за території України заборонений.
Однак існують винятки, список яких розширився.

Винятки стосуються зокрема тих, що мають:
● посвідчення про відстрочку від призову та повідомлення про зарахування на спеціальний військовий облік, або● висновок військово-лікарської комісії про непридатність

  • Більше інформації

    Крім того обмеження не стосуються осіб:
    ● на утриманні яких перебувають троє і більше дітей віком до 18 років, або● які самостійно виховують дитину (дітей) віком до 18 років, або● на утриманні яких є дитина з інвалідністю.
    А також тих, хто є:
    ● усиновителем● опікуном, або● чиї близькі родичі загинули або зникли безвісти під час проведення антитерористичної операції.
    ДОДАТКОВО заборона не стосується чоловіків:
    ● які виїхали до інших держав на постійне місце проживання, що відповідно документально підтверджено● здобувачів фахової передвищої та вищої освіти, асистентів-стажистів, аспірантів та докторантів, які навчаються за кордоном за денною або дуальною формами здобуття освіти (студенти, слухачі).● водіїв, які заброньовані для здійснення1. міжнародних вантажних перевезень,2. перевезень для потреб Збройних сил України,3. медичних вантажів  4. вантажів гуманітарної допомоги,● людей з інвалідністю та осіб, що їх супроводжують
    Слідкуйте за змінами в актуальних джерелах:
    https://dpsu.gov.ua
    https://www.facebook.com/MinInfra.UA/posts/325089152992606
    https://www.facebook.com/DPSUkraine/posts/296037622635115

Illustration

Карта побиту

Процедура працевлаштування по картах побуту. 

Готова карта побуту
Дізнаємось в кандидата:
● коли закінчив працю в роботодавця, який видав карту● чи повідомляв ужонд про зміну роботодавця
Можемо влаштувати:● кандидат повідомив ужонд про зміну роботодавця, протягом 15 днів від дня звільнення● не пройшло 30 днів від дня звільнення
НЕ можемо влаштувати:
● кандидат не повідомив ужонд в 15-денний термін про зміну роботодавця● пройшло більше 30 днів від дня звільнення

  • Більше інформації

    Складено документи на карту побуту
    Дізнаємось в кандидата:
    ● чи складено документи на карту в належний термін перебування по біо/візі (не протерміновано легальне перебування)● наявність жовтої/сірої карти (підтвердження про надсилання справи в ужонд)● дату надсилання даних в ужонд
    Можемо влаштувати:Якщо в кандидата є сіра/жовта картаЄ дні по освяченню (потрібні для оформлення кандидата під час переоформлення на нашу карту)
    НЕ можемо влаштувати● в кандидата немає сірої/жовтої карти● кандидат не має днів по освяченю (oświadczenie)● пройшло більше 6-7 місяців від надсилання документів в ужонд і кандидат не здавав відбитки пальців
    Після затвердження зі сторони легалізації - координатор зможе затвердити кандидата під приїздом і скерувати на всі необхідні документи

Illustration

Питання/ Відповіді

Часті запитання та відповіді на них

Чи робимо ми oswiadczenia? Для яких країн? Терміни?Так, можемо замовляти запрошення для громадян України, Білорусі, Молдови, Вірменії та Грузії. Термін виготовлення 3-5 днів. Усі запрошення електронні, термін дії - 24 місяці. 
Чи робимо ми воєвудські запрошення? Терміни виготовлення?Воєвудські запрошення можемо замовляти лише для старих працівників, які виявили бажання повернутися на ту саму вакансію. Запрошення може замовити лише координатор проекту для працівника, який повертається на його проект. Термін виготовлення - 1-1,5 місяця.Запрошення для нових працівників - не можемо замовляти.
Чи робимо запрошення для громадян Таджикистану, Узбекистану, Казахстану, Непалу, Філіппін і т.д.?Для громадян даних країн потрібне воєвудське запрошення. Такі запрошення, ми можемо робити лише для працівників, які вже в нас працюють або бажають повернутися на проект на якому працювали.Для нових працівників, на жаль, не робимо.

  • Більше інформації

    Також можливе працевлаштування даних кандидатів, якщо вони є офіційними чоловіком/дружиною громадянина України, та перетнули кордон через Україну. В даному випадку, кандидати отримують ті самі можливості як і громадяни України, а саме можуть працювати без запрошення.
    Чи робимо ми сезонні запрошення?Ні, зараз вони не актуальні.
    Чи робимо карти побуту?Так, виготовляємо карти побуту для працівників, які в нас працюють, а також переробляємо карти для працівників, які мають карту від іншого роботодавця, але будуть працювати в нас.
    Чи можемо влаштувати кандидата по карті побуту/внеску на карту побуту від іншого роботодавця?Так, якщо кандидатом дотримано усіх термінів по карті побуту. А саме:
    ● документи на карту побуду складено вчасно (не порушено терміни легального перебування по біо/візі)● кандидат повідомив ужонд про своє звільнення від попереднього роботодавця протягом 15 днів● не пройшло 30 днів від дати звільнення від попереднього роботодавця.Якщо хоча б 1 пункт з цього переліку порушено - на жаль, не можемо влаштувати кандидата.
    Чому ми не робимо запрошення для виходу на роботу для громадян України?
    Відповідно до Спец-закону, громадянину України, який в’їхав від 24.02.2022 року до Республіки Польща безпосередньо з України - для легальної роботи не потрібне освядченя чи дозвіл на роботу. У зв’язку з чим Відділ легалізації підтверджує отримання скерувань для вищезазначеної категорії громадян України, але не реєструє освядченя для них. 
    Працівники прикордонної служби проінформовані про даний закон, тому не вимагають від кандидатів запрошення на роботу.

Illustration

Помилки

Процедура виправлення помилок на візу та умову

1. Ви отримали повідомлення про помилку в профілі кандидата на пошті? Це означає, що вашому кандидату намагались зареєструвати запрошення на візу/умову, але під час реєстрації було знайдено помилку в профілі.
В листі вказано: дані кандидата та помилку, яку було знайдено. На даний лист відповідати НЕ потрібно.

Illustration

Як потрапити на оформлення у Варшаві

Made with